Jdi na obsah Jdi na menu
 


 24. - 28.10.2007 jsem absolvovali mini vysokohorské-soustředění ve Vysokých Tatrách na Štrbském Plese ( 1350 m n.m. ).Naše "pidi" výprava vyrazila ve středu v 4,30 ráno směr Starý Hrozenkov ve složení: Alena Horáková starší - výborný řidič a asistent trenéra, já Lukáš - trenér a "mučitel":-) , Alena Horáková mladší - svěřenkyně č.1 a Michaela Hrušková - svěřenkyně č.2.

 Cesta utíkala docela rychle, silnice prázdné, ale počasí nic moc. Stále mlha, mírný déšť a teplota kolem 5st.

 9,20 a začínáme šplhat z Tatranské Štrby nahoru serpentýnami na Štrbské Pleso.Vše probíha hladce, ubytovaní jsme za chvíli a po krátkém oddechnutí jsme vyrazili na lehké proběhnutí kolem plesa. Nic není vidět, neboť je hmlisto a mírně mrholí. Holky tudíž nevidí kopec, který je čeká každý den jako předkrm před tréninkem, ale cítí jej v nohách a taky plíce spolu se srdcem začínají anlyzovat terén.

 Odpoledne vyrážíme na tůru na Chatu pod Soliskem ( 1840 m n.m. ).Po modré turistické značce začínáme stoupat kamenitou cestou, plnou velkých kamenů a schodů kolem skokanských můstku směr chata. Holky však asi po 100-200 jsou docela vyjevený, neboť cesta je těžká a nedokáží si představit, že takhle budou stoupat ještě asi hodinu. Postupně jdou vrstvy oblečení dolů a v čele postupují trenér a asistentka, nacož svěřenkyně se drží opodál a cesta se jim nelíbí. Po 1,04h jsme na Solisku. Místy se z mlhy vynoří sluníčko a tak vidíme vrcholek Predné Solisko ( 2094 m n.m. ).

 Ten se stává výzvou!!! Lehce nadhodíme, že tam bude určitě krásně vidět a holky se vydávají směrem nahoru. My zůstáváme u chaty a doufáme, že holky po počáteční nechuti daleko nedojdou.....Naopak, chytlo je to tak, že dole čekáme cca 1h než se z vrcholu vrátí. Já dole lituji, že zase nedosáhnu 2-tisícovky a tak se ze mě stává ten s nejmenším osobním výškovým rekordem. Zěpt se stavujem ještě u skokanských můstku a já zkouším jaký je to stát v nájezdovém postavení na hraně stolu - brrrr, neskočil bych:-)

 První den se vydařil a po půlhodinovém podvečerním strečinku uleháme do postelí a odpočíváme.

 Druhý den: holky čekají 2 tréninky + kompenzační cvičení a posilování na overballech. Večer se jdem odměnit po náročném dni do Furkotky a zároveň oficiálně ukončit sezonu 2006/2007.

 Málem bych zapomněl!!! Holky mě dnes chtěli nechat vlese medvědům a nekompromisně při běhu na Jámské Pleso ( 1465 m .n.m. ) a zpět vzali taktovku tréninku do svých rukou. Nenápadně stupňovali tempo a mě po úvodních volnějších metrech doslova uštvali!!!:-) Běželi krásně,musím před němi smeknout, neboť z rána měli těžký trénink a odpo se z toho postupně krásně oklepali a mě zklepali.

 Předpověď na pátek byla dobrá, a tak sme konečně čekali na sluníčko a že holky neodjedou z Tater aniž by viděli jak to tam vlastně vypadá.

 Ráno se probouzíme do jasného dne, bezvětří a parádní teplota!Ráno trénink, odpoledne vyrážíme na tůru směr Popradské Pleso ( 1500 m n.m. ). Tůra lehčího charakteru s krásnými panoramaty a naučnou stezkou. Tentokrát se holky nedrží za námi, ale tempo udává Ája, s malým odstupem Míša a pak my cca 200 m za nimi. Po hodině jsme u Popradského plesa a před námi jezero, hotel a také krásný kopec Ostrva a malý človíčci, kteří šplhají po sněhu do sedla pod Ostravou. V restauraci dáváme plačinky, pohár a neustále holky pozorují turisty, kteří šplhají serpentynami po sněhu do sedla ( 1940 m n.m. ). Sedlo je lákavé, ale čas pro nás běží :-(

 Sobota: dnes opět 2 tréninky + lehké posilování. Ranní trénink mě znovu přesvědčil o tom, že výkonnost holek je dobrá, že mám co dělat abych jim stačil, což se dnes někdy nedařilo. Výběhy kopců byli jednoznačně jejich záležitostí, výborný.-) Odpolední trénink už tak pohodový nebyl, ale není se co divit po ránu. Avšak vše zvládnuli se ctí a nebylo o čem diskutovat.

 To však před námi byla poslední noc a to my holky slibovali, že se asi moc nevyspím, že na mě něco chystají. Ale trošku jsme je s paní Horákovou převezli. Zrodil se nápad, že k nim přijdu jako mírně opilý a zahraji nějaké divadlo.Co jsme řekli to jsme udělali. Po příchodu do pokoje zůstali holky trošku paf a s otevřenou pusou a vykulenýma očima nevěřili co se děje a ani slůvku z nich v prvních okamžicíh nevypadlo. Sám jsem netušil, že to vydržím se nesmát a show bude mít aspoň krátké trvání. Trvalo asi 15 min. kdy jsem odolával tlaku a snaze mě dostat z pokoje, pak už jsem to nevydržel, neboť další postup holek byl, že mě obují a pošlou výtahem dolů do přízemí!!!! takže pak jsem to ukončil a měl hroznou radost. Asistenka to pozorovala a docela dost se u toho bavila:-)

 Ráno,když vylízám ze svýho kutlochu tak vidím holky, že něco schovávají za auto - odřezené vrchy krabic od mlíka a v krabicích voda!!!! První tři pokusy jim ale nevyšly, rychlé nohy a postřeh je převezly:-( Ovšem když balili svoje nádobíčko a já neměl ani tušení, že ještě nějaká voda jim zbyla, tak sem dostal půllitra přímo do obličeje asi z metrové vzdálenosti. takže výsledek byl nakonec 1:1 :-)

 Po snídani jsme ještě asolvovali jeden trénink a po obědě opět nastartovali auto a vyrazili směr Brno. Příjezd 18:00 do Brna.

 Soustředění bylo super, odtrénovali jsme 100% toho co jsme si naplánovali,počasí vyšlo - 5dní bezvětří a teplota 5-10 st. - ideální povětrnostní podmínky.

 Holky se společně vyfotili s Romanem Šebrlem, když trénoval u Plesa. Mohli vidět jak trénují ostatní a to jim doufám dodá motivaci do další tréninkové dřiny.

 Z mého pohledu je soustředění hodnoceno kladně!!! V koutku duše jsem ale nedoufal, že to holky tak dobře zvládnou - překvapily mě!!!

 Toď vše o soustředění v Tatrách....

 A ještě moc děkuji paní Horákové za odvoz-dovoz, asistenství, pomáhání v tréninku a motivaci holek. Má na tom velkou zásluhu, že občas mi dávali holky při tréninku " na prdel".

                                                              LP

Fotky budou brzy!!!!!                                                 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ACromepype - Blood Straits - Taylor & Francis Online

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/meilleur-cialis-generique/

AAstofUnfini - Measuring Blood Tension

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-research/